کورونا ویروس

کورونا ویروس چیست؟

کورونا ویروس چیست؟ بیماری که از ووهان چین آغاز شد.

این بیماری توسط یکی از اعضای خانواده coronavirus ایجاد می شود که قبلاً با آن روبرو نشده بودیم. مانند سایر کرونا ویروس ها، این مورد نیز، از حیوانات آمده است. بسیاری از کسانی که در ابتدا آلوده شده بودند در بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانا در مرکز شهر چین کار می کردند.

علائم کروناویروس جدید چیست؟

این ویروس می تواند باعث ذات الریه شود. گزارش شده است: افرادی که بیمار شده اند دچار سرفه ، تب و مشکلات تنفسی می شوند. در موارد شدید امکان نارسایی اندام وجود دارد. از آنجا که این پنومونی ویروسی است ، آنتی بیوتیک ها بی تاثیر هستند. همچنین داروهای ضد ویروسی که در برابر آنفولانزا داریم ، روی آن مؤثر نیستند. بهبودی به قدرت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد. بسیاری از کسانی که جان خود را از دست داده اند وضعیت سلامت خوبی نداشتند.

اگر سرفه کردم باید به دکتر مراجعه کنم؟

در انگلیس ، توصیه پزشکی این است که اگر اخیراً از مناطقی که تحت تأثیر کروناویروس قرار گرفته اند سفر کرده اید ، باید:

  • در خانه بمانید و از تماس با افراد دیگر خودداری کنید
    با NHS 111 تماس بگیرید تا آنها را از سفر اخیر خود به منطقه مطلع کنید

 

آیا ویروس از شخصی به شخص دیگر منتقل می شود؟

کمیسیون بهداشت ملی چین انتقال انسان به انسان را تأیید کرده است ، و چنین انتقال هایی نیز در جاهای دیگر نیز تایید شده است.

چند نفر در سراسر دنیا به کورونا ویروس آلوده شده اند؟

تا 25 فوریه ، شیوع این بیماری 80،000 نفر در سطح جهان را تحت تأثیر قرار داده است. در سرزمین اصلی چین 2،663 کشته در بین 77658 مورد ، بیشتر در استان مرکزی هوبی رخ داده است. در حال حاضر بیش از 12000 نفر از مردم در چین بهبود یافته اند.

کوروناویروس حداقل تا 30 کشور دیگر گسترش یافته است. بیشترین موارد انتشار کورونا در ژاپن ، با 850 مورد ، از جمله 691 مورد از یک کشتی دریایی که در یوکوهاما مستقر بودند و چهار کشته برجای گذاشت. ایتالیا 229 مورد و هفت مورد فوت را ثبت کرده است ، کره جنوبی 893 مورد و هشت مورد فوت را ثبت کرده است. همچنین در هنگ کنگ ، تایوان ، فرانسه ، ایران و فیلیپین نیز بر اثر کوروناویروس تعدادی کشته شده اند.

آیا کوروناویروس از آنفلوانزا خطرناک تر است؟

ما هنوز نمی دانیم کورونا ویروس جدید چقدر خطرناک است و تا زمانی که اطلاعات بیشتری منتشر نشود، نمی توان اظهار نظر کرد. میزان مرگ و میر در مرکز حادثه شیوع ، استان هوبی حدود 2 درصد است. برای مقایسه ، آنفولانزای فصلی به طور معمول میزان مرگ و میر زیر 1 درصد را دارد و تصور می شود که سالانه در حدود 400000 مرگ و میر در سطح جهان رخ می دهد. سارس بیش از 10٪ مرگ و میر داشت.

نکته مهم دیگر این که کورونا ویروس چقدر مسری است. یک تفاوت اساسی در این است که بر خلاف آنفولانزا ، واکسنی برای کروناویروس جدید وجود ندارد ، به این معنی که برای اعضای آسیب پذیر جمعیت – افراد سالخورده یا افراد دارای مشکلات تنفسی یا با سیستم ایمنی بدن پایین- محافظت دشوارتر است. در صورت احساس ناخوشایند شستن دست و اجتناب از برخورد با سایر افراد از اهمیت زیادی برخوردار است. یک اقدام معقول دریافت واکسن آنفولانزا است که در صورت شیوع کوروناویروس به اپیدمی گسترده تر ، بار خدمات درمانی را کاهش می دهد.

آیا نوع دیگری از کورونا ویروس هم وجود داشته است؟

سندرم تنفسی حاد (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) هر دو در اثر ویروس کورونا ناشی  می شوند. در سال 2002 ، سارس تقریباً  در 37 کشور گسترش یافت و باعث وحشت جهانی شد ، بیش از 8000 نفر را آلوده کرد و بیش از 750 نفر را کشت. مرس به راحتی از انسان به انسان دیگر منتقل نمی شود ، اما مرگ و میر بیشتری دارد ، و 35٪ از حدود 2500 نفر را کشت.

برای رای دادن کلیک کنید!
[آراء: 5 امتیاز: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Call Now Button
به بالای صفحه بردن