مراقب روزانه از پوست

مراقبت روزانه از پوست

داشتن پوست خوب مربوط به DNA  افراد نیست، عادت های روزانه شما و مراقبت روزانه از پوست تاثیر چشم گیری در آنچه در آینه میبینید دارد. مهم نیست که چه نوع پوستی دارید ؛ یک روتین روزانه مراقبت از پوست می تواند به شما در حفظ سلامت کلی پوستتان کمک شایانی کند.

مراقب روزانه از پوست

مراحل مراقبت روزانه از پوست :

مراقبت روزانه از پوست ۴ مرحله اساسی دارد. که شما میتوانید این مراحل را یک بار صبح و بار دیگر قبل از خواب انجام دهید.

  • پاکسازی پوست
  • استفاده از سرم
  • استفاده از مرطوب کننده
  • استفاده از ضد آفتاب

پاکسازی پوست:

شستن صورت از اساسی ترین و اصلی ترین مراحل مراقبت روزانه از پوست می باشد ؛ زیرا پوست ما به صورت مداوم با آلاینده های محیطی ، گردو غبار و آلودگی و دیگر عوامل در تماس است در نتیجه نیاز است با شستن صورت این آلودگی ها به آرامی از روی پوست پاک شود.

پاک کننده ای انتخاب کنید که پوست شما را پس از شست و شو خشک نکند . اگر پوست خشک دارید و آرایش نمی کنید بیش از ۲ بار درروز یا فقط یک بار صورت خودرا تمیز نکنید.

فقط برای داشتن حس تمیزی از شستن مکرر صورتتان خودداری کنید؛ به دلیل اینکه با شستن مکرر صورت حتی چربی طبیعی پوست نیز از بین میرود.

مراقب روزانه از پوست

سرم :

استفاده از سرم دومین مرحله از مراقیت روزانه از پوست است. سرم هایی که دارای ویتامین C یا فاکتورهای بهبود پوست یا پپتیدها هستند ، بهتر است صبح ها، در زیر ضد آفتاب استفاده شوند. در شب میتوانید از رتینول ها استفاده کنید.

مراقب روزانه از پوست

مرطوب کننده ها:

مرحله بعد در مراقبت روزانه از پوست، مرطوب کننده ها هستند. اساسی ترین وظیفه مرطوب کننده ها ، آبرسانی به پوست و نرم کردن پوست است. حتی پوست های چرب هم به مرطوب کننده احتیاج دارند اما باید از مرطوب کننده هایی استقاده کرد که سبک وزن باشند و حالت ژله ای داشته باشند و باعث مسدود شدن منافذ پوست نشوند.

اما پوست های خشک میتوانند از مرطوب کننده های کرمی بیشتر بهره مند شوند.

ضد آفتاب :

آخرین مرحله در مراقبت روزانه از پوست ضد آفتاب است. همه ی متخصصان به اتفاق آرا برروی این مسئله که ضد آفتاب مهم ترین محصول مراقبت از پوست است موافق هستند. ضد آفتاب را حداقل با SPF 30    حداقل ۱۵ دقیقه قبل از در معرض آفتاب قرار گرفتن استفاده کنید ؛ زیرا مدتی طول میکشد تا ضد آفتاب فعالیت خودرا روی پوست آغاز کند.در واقع پوستهای تیره به حفاظت بیشتری در برابر آفتاب احتیاج دارند ؛ زیرا اصلاح اختلال افزایش رنگدانه در این نوع پوست کار دشواری است.

در نیتیجه محصولی را باید انتخاب کنید که متناسب با نوع و حساسیت های پوستی شما باشد.

مراقبت روزانه از پوست

برای هرنوع پوستی موارد زیررا باید رعایت کرد:

  • پوست را آبرسانی کنید.
  • موهای خودرا قبل از خوابیدن بشویید و یا بالای سرتان جمع کنید.
  • رویه ی بالش های خودرا هفته ای یکبار عوض کنید.
  • هرروز از ضد آفتاب استقاده کنید (۱۵ دقیقه قبل از خارج شدن از منزل).

هدف از مراقبت روزانه از پوست این است که پوست کار خودرا به بهترین نحو ممکن انجام دهد و همچنین مشکلات پوستی را عیب یابی کند تا به هدف اصلی که زیبایی ست دست پیدا کند .

برای رای دادن کلیک کنید!
[آراء: 6 امتیاز: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Call Now Button
به بالای صفحه بردن