تصویر محصول مراقبت از پوست بایو ایج

مراقبت از پوست (Skin Care)

پوست تاثیر قابل توجهی بر زیبایی دارد. به‌ همین جهت مراقبت از پوست به دغدغه افراد مختلف، به خصوص خانم ها و البته بسیاری از آقایان تبدیل شده است. همان طور که می دانید، زیبایی پوست بدون استفاده از محصولات مراقبت از پوست امکان پذیر نمی باشد.

مراقبت از پوست شامل چند اصل ابتدایی است. برای همین داشتن یک سری محصولات مراقبت از پوست ضروری است. البته اگر می‌خواهید از این محصولات بیشترین بهره را ببرید، بهتر است عادت های نادرست خود را هم تغییر دهید.

به طور کلی، برخی کارهای معمولی روزانه که فکرش را هم نمی کنید، به مرور زمان به پوستتان آسیب می رسانند. پس، برای مراقبت از پوست، اگر می خواهید زیبایی و شادابی پوست خود را حفظ نمایید، علاوه بر استفاده از محصولات  مراقبت از پوست با کیفیت باید این گونه عادت ها را هم شناسایی کنید و برای همیشه کنار بگذارید.

انواع محصولات مراقبت از پوست

محصولات مراقبت از پوست به انواع كرم هاي روز وشب ،كرم ها و سرم هاي  ضد چروك صورت و دور چشم، كرمهاي تخصصي پاكسازي پوست، محصولات ضد پيري و آنچه كه پوست در تمامي سنين به آن نياز دارد، تقسیم بندی می شوند.

لازم به ذكر است كه تمامي محصولات مراقبت از پوست به دليل حساسيت استفاده باید كاملا تاييد شده وزارت بهداشت و داراي داري مجوز سلامت باشند.

تصویر محصول مراقبت از پوست بایو ایج

كرمهای روز ‎

کرم‌های روز و کرم‌های شب در مرطوب کنندگی مشابه هم هستند . تفاوت آن‌ها در این است که کرم‌های روز حاوی مقادیری فیلتر ضد آفتاب مي باشند و ازمرطوب كنندگي خوبي برخوردار هستند ولي  کرم‌های شب، حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی مفید برای پوست است و ضمن تاثير بيشتر بر روي چروكها و لكها با توجه به نوع محصول ، در طول شب بر روی پوست مانده و تأثیر خود را نشان می دهند.

کرم شب

همانطور که گفته شد، تشابه کرم‌های روز و کرم‌های شب  در مرطوب کنندگی آن‌ها است. ‎تفاوت آن‌ها در این است که کرم‌های روز حاوی مقادیری فیلتر ضد آفتاب دارا مي باشد و ازمرطوب كنندگي خوبي برخوردار است ولي کرم‌های شب، حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی مفید برای پوست است و ضمن تاثير بيشتر بر روي چروكها و لكها با توجه به نوع محصول ، در طول شب بر روی پوست مانده و تأثیر خود را ظاهر کنند.

توجه : بهترين روش استفاده از كرمهاي تخصصي روز و شب استفاده هم زمان كرم روز در طول روز و كرم شب قبل از خوابيدن است، ولي اگر از يك كرم ميخواهيد استفاده كنيد بهترين انتخاب كرم شب مرطوب كننده است چرا كه تاثير كرمهاي شب در طول شب به دليل عدم تحرك ماهيچه هاي پوستي و عدم مجاورت با نور خورشيد بيشتر از ديگر كرمها مي باشد.

تصویر محصول کرم بایوپیل اورین بیوتک

مواد پاک سازی پوست‎

برای جوان سازی، رفع چروک و زیباسازی پوست صورت روش های  متفاوتی وجود دارد، از جمله ماسک های زیبایی، کرم های لایه بردار و روشن کننده صورت و اسكراب هاي مختلف را امتحان کرده باشید . برای جوانسازی و پاکسازی پوست صورت از تکنیک های لایه بردار پوست ( با توجه به نوع پوست چرب يا خشك بودن پوست ، تيره يا روشن بودن ويا حساس و نازك بودن ويا زبر و خشن بودن ) استفاده کنید . راه های پاکسازی صورت و سایر قسمت های پوست شامل چند روش چند مرحله ای است که همگی منتهی به جوان سازی و پاکسازی پوست در نواحی مورد نظر مثل صورت، گردن و زیر بغل می شود. شامل اسکرابها، ماسکهای لایه بردار، کرمهای ماساژ و لیفتینگ و تونرهاي مختلف و تميز كننده هاي گياهي و ابرسانهاي قوي براي انواع مختلف پوست مي باشد. استفاده از اين محصولات با توجه به سنين مختلف و نوع پوست بسيار متفاوت است ، بهتر است براي استفاده از هر نوع مواد پاكسازي با مشاورين پوست اورین بیوتک صحبت نمایید. راه دیگر مراقبت از پوست استفاده از کرم های مرطوب کنند است.

کرم‌های مرطوب کننده و آبرسان

صرف نظر از اینکه کجا زندگی می کنید و چه نوع پوستی دارید، باید همیشه برای مراقبت از پوست، پوست خود را مرطوب و هیدراته نگه دارید. کرم مرطوب کننده، محصولی است که این کار را برای شما انجام می دهد.

استفاده از مرطوب کننده از خشکی پوست جلوگیری می کند، به پوست شما ظاهر جوانتری می دهد و در نهایت موجب زیبایی پوست می‌شود. مرطوب کننده ها همچنین از پوست در برابر محرک های بیرونی که باعث خارش و حساسیت پوستی می شوند، محافظت می کند.

کرم مرطوب کننده را بر اساس نوع پوستتان انتخاب کنید. اگر پوستتان مستعد جوش زدن است، از مرطوب کننده های غیر کومدون زا  یا “نان کومودوژن” استفاده کنید، زیرا مرطوب کننده هایی که دارای چنین فرمولاسیونی هستند، باعث مسدود شدن منافذ نمی شوند.

این کرم‌ها از سه طریق می‌توانند رطوبت پوست را تأمین نمایند:

1. برخی با بر جای گذاردن یک لایه چرب بر روی پوست، مانع از دست رفتن آب پوست می‌شوند. (مانند وازلین )

2.  برخی کرم‌ها حاوی اجزاء جاذب رطوبت هستند که رطوبت را جذب و در خود نگه می‌دارند.

3.  برخی از کرم‌های مرطوب کننده حرفه‌ای، سیستم آب رسانی دارند و به طور مداوم به پوست آبرسانی می کنند.

تصویر محصول کرم بایومویست اورین بیوتک

کرم‌های ضد آفتاب

حتما می دانید که ضد آفتاب مهم ترین و اصلی ترین محصول مراقبت از پوست است که باید هر روز از آن استفاده کنید. طبق توصیه ی متخصصان، ضد آفتاب باید همیشه در لیست محصولات ضروری مراقبت از پوست هر کسی وجود داشته باشد. چراکه، اشعه های مضر خورشید در تمام روزهای سال، باعث آسیب به سلول های پوستی می شود.

صبح ها بعد از شستن و مرطوب کردن پوست، از ضد آفتاب استفاده کنید و سپس بقیه برنامه روزانه مراقبت از پوست خود را انجام دهید. استفاده از کرم ضد آفتاب، بهترین روش برای جلوگیری از پیری زود رس پوست، ایجاد لکه های قهوه ای، چرمی شدن پوست و انواع سرطان پوست، است.

 

این کرم‌ها حاوی موادی به نام فیلترهای ضد اشعه UV هستند که اشعه مضر فرابنفش خورشیدی را از طریق جذب نور و انعکاس آن تضعیف می‌کنند و مانع از آسیب رساندن آن به پوست می‌شوند. میزان کارایی یک فرآورده ضد آفتاب با استفاده از عددی به نام SPF نشان داده می‌شود. ‎مفهوم عدد SPF، افزایش مقاومت پوست در برابر قرمز شدن در صورت استفاده از فرآورده ضد آفتاب است. برای مثال اگر پوست بدن شما بدون استفاده از فرآورده ضد آفتاب، مثلاً پس از ده دقیقه قرمز شود با استفاده از فرآورده ضد آفتاب با SPF= 15پس از 150 دقیقه قرمز خواهد شد.

كرم ضد لک و ضد چروک

شامل انواع كرم ها و سرم هاي ضد لک و ضد چروک می باشد. کرم ها حرفه ای اورین از جمله کرم ضد چروک و سفت کننده Biolift و ژل و لوسیون آننتی آکنه Biocnyl از این دسته هستند.

تصویر محصول بایولیفت

روشن كننده ها

شامل تمامي روشن كننده هاي پوست از جمله ماسك روشن كننده و كرم هاي روشن كننده و انواع تونرهاي روشن كننده و اسكرابها مي باشد.

تصویر محصول بایووایت

كرم ها و سرم دور چشم

وقتی قرار است براي یک کرم هزینه کنید بهتر است از مواد اولیه آن مطلع شوید تا مطمئن شوید کرم را درست می‌خرید ،به همین دلیل حتما برچسب و نوشته های، کرم خریداری شده را به دقت ملاحضه کنید و آن را بخوانید؛ مثلا یک کرم ضدچروک و ضدپیری چشم باید حاوی موادی چون رتینوئید، کافئین، آلفاهیدروکسی اسید، آنزیم Q10  و ویتامین C  باشد. کرمی هم که برای از بین بردن حلقه‌های دور چشم به کار می‌آید باید حاوی موادی چون ویتامین K  یا هیدروکینون یا کافئین یا عصاره چای سبز یا رتینول باشد. توجه کنید حتما کرم شما یکی از این مواد را داشته ‌باشد.

در کرم دور چشم اورین مواد اولیه فوق حرفه ای دیگری چون EYE REGENER شرکت سیلاب فرانسه، SUBLISKIN شرکت سدرما فرانسه،  Beautifeye شرکت سدرما فرانسه نیز به کار رفته است.

كرم بدن يا كره بدن

با وجود اینکه اجزای تشکیل دهنده، برای طبقه بندی یک محصول بعنوان کرم بدن یا لوسیون بدن نقش دارند، اما هیچ استانداردی برای اینکه شرکت ها محصولاتشان را چه بنامند تا مصرف کنندگان گول نخورند وجود ندارد. این بدین معنی است که یک محصول حتما نباید حاوی کرم يا روغن يا كره باشد تا آنرا کرم بدن بنامند. به اعتقاد جفری آن هال، زیبا شناس، در مرحله ی اول، بافت و غلظت محصول است که دسته بندی آنرا برای مصرف کنندگان مشخص می کند.و بهتر است اگر داراي پوستي چرب هستيد به جاي كرم بدن از لوسيون بدن استفاده كنيد چرا كه لوسيون هاي بدن زود جذب تر هستند و رطوبت رساني آنها به پوست بيشتر است. اما براي پوستهاي خشك از كرم بدن استفاده كنيد چرا كه كرم بدن مدت طولانيتري روي پوست ماندن و باعث نرم تر شدن و در نتيجه تاثير بيشتري بر روي بافت هاي خشك پوست گذاشته به دليل غلظت بيشتر.

 

لوسيون بدن

استفاده از لوسیون های بدن یکی از ساده ترین راه های حفظ سلامت پوست بدن است . لوسیون های بدن به پوست تان حس طراوت و جوانی می بخشد و در عين حال بوي بسيار ملايم و زيباي آنها كه بسيار متنوع است و گاهي همراه با رايحه گياه يا ميوه يا گلي خواص همراه است شادابي و نشاط فواواني ايجاد می كند. با این همه محصولات مرطوب کننده که وجود دارد، یک انتخاب هوشمندانه برای مراقبت از پوست سخت شده است .

عادت های اشتباه آسیب زننده به پوست:

1. سیگار کشیدن

نیکوتین سیگار، جریان خون صورت را کاهش می دهد. به همین دلیل، پوستتان مواد مغذی و اکسیژن کافی دربافت نمی کند. مواد شیمیایی موجود در توتون و تنباکو، به پروتئین های الاستین و کلاژن موجود در ساختار پوست آسیب می رسانند.

پوست افراد سیگاری، نازک و کدر است. علاوه بر این، چروک های زیادی دارد و قابلیت ترمیم آن کمتر است.

2. مصرف زیاد قند و مصرف کم میوه و سبزی

یکی از عادت هایی که بیشترین خدشه را به زیبایی پوست تان می‌زند، رژیم غذایی نادرست است. برخی تحقیقات نشان می دهند که رژیم غذایی پر قند روند پیری را تسریع می کند. رژیم هایی که حاوی تنقلات شیرین مثل آبنبات و بستنی است، از این دسته اند.

نشاسته ی موجود در کربوهیدرات های تصفیه شده مانند نان سفید و پاستا هم روند پیری را تسریع می کنند.

3. دستکاری کردن جوش ها

هنگامی که جوشی به اندازه ی کوه وزوو بر پوستتان ظاهر می شود، انتظار دارید هر‌چه سریعتر از بین برود. ترکاندن جوش ها واکنش درستی نیست، زیرا ممکن است سبب ایجاد عفونت شود. علاوه بر این، بعد از دستکاری جوش، احتمال بیشتری دارد که جای آن روی پوستتان باقی بماند.

4. لایه برداری و کندن پوسته ها

پوسته پوسته شدن اولین نشانه ی خشکی پوست است. درست است که لایه برداری پوست، پوسته ها را از بین می برد، اما این درمان خشن به لایه ای از پوست شما که رطوبت آن را در تعادل نگه می دارد، آسیب می رساند. بنابراین، به جای کندن و لایه برداری پوسته ها، خشکی پوست خود را با آبرسانی به آن تسکین ‌دهید.

5. نوشیدن بیش از حد قهوه

کافئین دلیل اصلی خشکی و چروک پوست است. با نوشیدن مقدار زیادی آب، اثر آن بر پوستتان را برطرف کنید. برای بهتر کردن طعم آب تکه های میوه مانند پرتقال و لیمو را به آن بیفزایید

6. حمام طولانی و داغ

در برخی مواقع، دوش آب داغ خوب است، اما خارجی ترین لایه ی اپیدرم را از بین می برد. به همین دلیل، ممکن است پوست شما را خشک و زبر کند. بنابراین، بهتر است با آب ولرم یا گرم دوش بگیرید. اگر پوستتان در حمام قرمز شد یا شروع به خارش کرد، بهتر است از حمام بیرون بیاید.

7. خواب ناکافی

مطالعات نشان می‌دهد هشت ساعت خواب شبانه باعث شادابی و تجدید انرژی شما می شود. علاوه بر این، به باز جذب رطوبت پوستتان کمک می کند. اگر خواب شما ناکافی باشد، پوستتان کدر و منافذ آن مسدود می شود.

8. عوض نکردن مرتب روبالشی

شب ها که می خوابید، پوستتان استراحت و سلول های مرده را دفع می کند. این سلول های مرده به مرور زمان بر روبالشی شما باقی می مانند و باکتری و سموم روی آن جمع می شوند. به منظور حفظ سلامت پوست، حداقل هر دو هفته یک بار روبالشی خود را بشویید.

امیدواریم این مطلب مورد توجه شما واقع شده باشد. اگر در مورد پوست سوالی دارید، مشاورین پوست اورین بیوتک در خدمت شما خواهند بود.

 

برای رای دادن کلیک کنید!
[آراء: 1 امتیاز: 5]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Call Now Button به بالای صفحه بردن